K optimalizaci našich webových stránek používáme cookeis. Více o cookies.

 

Články

Hepa-Filtr

Jedná se o zkratku z prvních písmen slov „high efficiency particulate air“. Jednoduše řečeno, jde o nástroj na vysoce efektivně vyčištěný vzduch.

Jeho přítomnost ve vysavači ocení zejména alergikové.


Jak HEPA filtr vypadá?

Ve vysavači ho poznáte na první pohled. Velká plocha filtračního materiálu je složena do harmoniky a upevněna do pevného rámečku. Díky skládání propouští filtr prakticky stoprocentně čistý vzduch. Je tedy dosaženo maximálního efektu. HEPA filtr bývá uložen na posledním místě výstupu vzduchu z vysavače.


Co je dobré ještě dodat?

HEPA filtr může být buď neomyvatelný nebo omyvatelný. Omyvatelný HEPA filtr se používá u bezsáčkových vysavačů. Omyvatelné filtry mají samozřejmě delší životnost a lze je po omytí a osušení znovu použít. I tak ale nevydrží roky a oba typy filtrů se musí pravidelně vyměňovat. Dlouhodobým používáním starého a zanešeného filtru klesá výkon vysavače.


Na závěr

Ne každý vysavač bývá vybaven HEPA filtrem. Je ale dobré vědět, že pro alergiky je přítomnost HEPA filtru ve vysavači více než vhodná.

 

Filtr může být označen jako HEPA filtr, pokud zachytí minimálně 99,75 % nečistot (filtrační třída H13). Filtry s nižší filtrační třídou nazýváme hygienické filtry.


Na co vůni do vysavače?

Příjemně voňavý domov po každém vysávání, no kdo by to nechtěl!

více...