K optimalizaci našich webových stránek používáme cookeis. Více o cookies.

 

Články

Co se skrývá v kobercích

Zdá se to jako nedůležitá otázka. Všechno jsou to tak malé částice, že nás přece nemohou vyděsit. No, pojďme se tedy podívat blíže - uvidíme, jestli na konci článku nezměníte názor.


Roztoče

Tyto malé mršky si rozhodně zaslouží vlastní oddíl. Stačí podívat se na jejich fotku, aby Vám bylo jasné, že s nimi nechcete mít nic společného. Spousta lidí na ně má navíc alergii - alespoň to tedy tvrdí.


Alergii ve skutečnosti nezpůsobují tito drobní živočichové. Problémy způsobuje jejich trus. Ano, čtete správně. Pokud se chcete vyvarovat rýmě způsobené roztoči, rada je jednoduchá: nevdechujte jejich trus.

Jak zatočit s roztoči?

Tedy konkrétněji: je na čase začít dobře vysávat koberce. V tom Vám pomůže výkonný vysavač, kvalitní sáček z netkané textilie a Hepa filtr.  


V kobercích se vyskytuje trus navázaný na prach. Samotné roztoče v kobercích však běžně nenajdete - jsou jiná místa, kde se jim příjemně žije - především v matracích. Tak tedy zajistěte si vhodný polštář, peřinu a matraci.


Rozhodně nestačí brát prášky proti alergii - tím přece neřešíte příčinu problému. Navíc stálý styk s alergenem dál vede ke zhoršení alergie.


Na co vůni do vysavače?

Příjemně voňavý domov po každém vysávání, no kdo by to nechtěl!

více...